Buzdyganek naziemny – właściwości i zastosowanie

Zaburzenia sprawności seksualnej dla mężczyzn są przejawem wielu problemów zdrowotnych, ale także współczesnego trybu życia. Długotrwały stres, siedzący tryb życia bez codziennej dawki ruchu, nieodpowiednia dieta oraz fizjologicznie zachodzące z wiekiem zmiany poziomu męskich hormonów płciowych (andropauza) to najważniejsze czynniki mogące zakłócać libido, erekcję i płodność. Jak poprawić swoją sprawność dzięki buzdygankowi?

Problemy z erekcją wynikają także z obecności licznych schorzeń o charakterze przewlekłym: miażdżycy, nadciśnienia, cukrzycy, a także problemów emocjonalnych. Dla każdego mężczyzny jest to niezwykle istotny i niekiedy wstydliwy problem. Z racji niechęci panów do wizyty u lekarza, problemy z libido i erekcją często rozwiązywane są na własną rękę – niestety, z różnym powodzeniem. Czy takie problemy można rozwiązać skutecznie, a zarazem bezpiecznie? Z pomocą przychodzą naturalne terapie, które nie ingerują gwałtownie w gospodarkę hormonalną organizmu, a jedynie w łagodny, fizjologiczny sposób ją normalizują.

Buzdyganek naziemny – naturalna terapia dla męskości

Buzdyganek naziemny (Tribulus Terrestris) to roślina od wieków stosowana jako skuteczny afrodyzjak; ale nie tylko – buzdyganek oddziałuje na szereg aspektów zdrowotnych kształtujących sprawność seksualną mężczyzny. Jakie są najważniejsze z nich?

– wzrost poziomu testosteronu, zwłaszcza jego frakcji wolnej (aktywnej biologicznie), co gwarantuje sprawną gospodarkę hormonalną
– wzrost syntezy tlenku azotu, kluczowego dla utrzymania erekcji; ten związek chemiczny syntetyzowany w organizmie wpływa na ściany naczyń krwionośnych ciał jamistych prącia, warunkując długotrwały wzwód
– pobudzenie spermatogenezy oraz korzystny wpływ na żywotność i ruchliwość plemników oraz wzrost objętości ejakulatu
– regulowanie gospodarki lipidowej, czyli poziomu trójglicerydów i cholesterolu, co zapobiega powstaniu miażdżycy i niekorzystnych zmian naczyniowych, prowadzących do zaburzeń erekcji
– złagodzenie objawów andropauzy
– zahamowanie przerostu prostaty
– sprzyja wzrostowi masy mięśniowej i siły, ogranicza rozwój osteoporozy

Buzdyganek naziemny oddziałuje na jeszcze jedną, ważną dla mężczyzn sferę życia – sprawność fizyczną i osiągi podczas treningu. Biorąc pod uwagę fakt, iż wytrenowanie organizmu i regularny ruch sprzyjają zdrowiu, także seksualnemu – buzdyganek okazuje się być suplementem bardzo szeroko i wyczerpująco spełniającym wszystkie wymagania współczesnego mężczyzny.

Zawartości jakich składników buzdyganek naziemny zawdzięcza tak wszechstronne właściwości? Ekstrakt z tej rośliny bogaty jest w saponiny sterydowe, flawonoidy, kwasy organiczne, alkaloidy, lignamidy, aminokwasy i białka czy witaminy i minerały (wapń, żelazo, potas, fosfor). Dzięki tak kompletnemu składowi buzdyganek naziemny (Tribulus Terrestris) reguluje wszystkie funkcje seksualne mężczyzny. Przekłada się to bezpośrednio na udane, satysfakcjonujące życie seksualne i lepsze zdrowie całego organizmu.

Suplementy z buzdygankiem – jak je stosować?

Buzdyganem naziemny jest stosowany w suplementach w postaci sproszkowanego owocu lub ziela, a także ekstraktu standaryzowanego na zawartość saponin (20, 45 lub 60%). Dla ostatecznego efektu działania buzdyganka naziemnego kluczowa jest zastosowana dawka, zawartość saponin sterydowych, a także stosunek fitosteroli do saponin i flawonoidów. Dzienna dawka przyjmowana w postaci ekstraktu to 250 – 800 mg. Wpływ buzdyganka na organizm może różnić się u poszczególnych osób; na pewno najbardziej efektywna okazuje się być suplementacja u osób dotkniętych niedoborem testosteronu.

Buzdyganek ziemny znalazł zastosowanie w wielu suplementach diety z kategorii potencja / erekcja jak: EroMen, Man Tabs, Verinel, czy GoHard.

Dodaj komentarz