zdj

Historia portali randkowych

Czy zastanawialiście się kiedyś, od jak dawna istnieją portale randkowe? Jeśli chodzi o samą ideę poszukiwania drugiej osoby, to pierwsze ogłoszenia matrymonialne (coś w rodzaju dzisiejszego profilu w portalu randkowym) zaczęły się pojawiać w gazetach już w… 1700 roku! Tak, dobrze przeczytaliście – kilka wieków temu. Także, jeśli rejestrując się w jakiejś aplikacji randkowej, wydaje wam się, że jesteście nowocześni i postępowi, to nic bardziej mylnego. Według historyków, choć większość ogłoszeń dotyczyło poszukiwania żony bądź męża, to już wtedy pojawiały się wzmianki o chęci znalezienia kogoś do wspólnego spędzania czasu i zabawy (bez zobowiązań), a co więcej, nawet o zainteresowaniu osobą tej samej płci! I to prawie trzysta lat temu! Zaskoczeni?

Ogłoszenia matrymonialne przeniosły się do sieci niecałe trzysta lat później. Pierwszy internetowy portal randkowy został założony w 1994 roku w Stanach Zjednoczonych. Od tamtej pory powstały ich tysiące na całym świecie i z każdym dniem zyskują coraz większą popularność. Ogromna liczba i różnorodność portali pozwala ich użytkownikom znajdować dokładnie to, czego szukają. Możecie zarejestrować się w serwisach randkowych skierowanych do osób w konkretnych grupach wiekowych. Inne oferują znajomości osobom o tych samych (konkretnych) zainteresowaniach – sztuka, sport, a może muzyka? Każdy znajdzie coś dla siebie. Istnieją nawet serwisy, których użytkownikami są jedynie osoby z wyższym wykształceniem, dla których kariera jest na pierwszym miejscu. Jednak najważniejszą rzeczą, która odróżnia portale randkowe, jest cel, do którego dążą osoby, które się w nich rejestrują.

Interesuje was miłość na całe życie i znalezienie drugiej połówki? Wybierzcie portal, który dopasowuje użytkowników pod tym względem. Szukacie jedynie zabawy, flirtu, przelotnych znajomości i seks randek bez zobowiązań? Nic prostszego. Zdecydujcie się na serwis, który skupia się właśnie na tym. To drugie podejście ostatnimi czasy jest coraz częściej spotykane. I choć może się wydawać, że to znak dzisiejszych czasów – „globalnej wioski” i szybkiego życia, to historia pokazuje, że ludzie od zarania dziejów najzwyczajniej w świecie lubili się zabawić. Choć może niektórych to dziwić, okazuje się, że nawet homoseksualizm nie jest nowoczesnym wymysłem Zachodu.

Seks randki w XXI wieku są świetnym rozwiązaniem zarówno dla osób młodych, które nie myślą o założeniu rodziny i być może w ogóle to nie będzie ich sposób na życie, jak i dla tych nieco starszych – szukających rozrywki po wieloletnim związku lub dla par, które pragną urozmaicić swoje życie seksualne. Jeśli zobowiązania i życie w związku z jedną osobą nie jest tym, czego aktualnie oczekujecie od życia, to internetowe portale randkowe pomogą wam znaleźć osoby, które szukają dokładnie tego samego.

Życie jest zbyt krótkie, by żałować, że się czegoś nie zrobiło w odpowiednim momencie. Seksualna eksploracja nigdy nie była prostsza. Nie musimy już dawać ogłoszeń do gazety, które przeczyta całe miasto. Wystarczy, że zarejestrujemy się w odpowiednim serwisie, opiszemy dokładnie, co nas kręci i z ciekawością, otwartością i przyjemnością, zobaczymy dokąd nas to poprowadzi. Dostęp do Internetu jest na szczęście w całej Polsce, a tutaj w każdej miejscowości znajdą się osoby, gotowe na randki bez zobowiązań.

Artykuł sponsorowany