pexels-asad-photo-maldives-1024960

Jak rozpalić namiętność w długoletnim związku?

Jesteście razem od wielu lat, a życie seksualne w Waszym związku powoli zanika? To częsty problem par, które wiodą wspólne życie przez długi czas. Na szczęście łatwo ponownie wzniecić ogień uczuć, jednak o tym jak rozpalić namiętność na nowo, powinniście pomyśleć oboje.

  1. Jak rozpalić namiętność w swoim partnerze?
  2. Życie seksualne nie musi być nudne

Tym, co często pomaga przywrócić namiętność, są nowe doświadczenia, których nie brakuje na początku związku. Wspólny czas w sypialni warto urozmaicić, wykorzystując kilka sprawdzonych metod.

Jak rozpalić namiętność w swoim partnerze?

Namiętność w związku pojawia się wtedy, kiedy partnerzy za każdym razem odkrywają siebie na nowo. Warto więc poznać swoje pragnienia i wątpliwości, odkryć, co sprawia radość, budzi pożądanie i wywołuje satysfakcję. Uczucie motyli w brzuchu może pojawić się również po wielu latach znajomości. Nie rezygnuj z namiętności, przejmij inicjatywę, porzuć swoje ograniczenia i spróbuj czegoś nowego, a Twój partner ponownie się w Tobie zakocha.

Życie seksualne nie musi być nudne

Intymne zbliżenia w tych samych pozycjach z czasem robią się nudne i nieatrakcyjne; nie przynoszą upragnionej ekscytacji i satysfakcji. Aby przerwać rutynę, wystarczy na jedną noc wejść w inną rolę i pójść o krok dalej. W roli stymulantów często dobrze sprawdzają się gadżety erotyczne, np. wibrator na penisa. Ten niewielki krążek pomaga mężczyznom w utrzymaniu i opóźnieniu erekcji, dzięki czemu stosunki są dłuższe, natomiast kobietom przynosi dodatkową przyjemność, masując łechtaczkę. Pierścień erekcyjny to dobre rozwiązanie dla par, które należą do grupy początkujących użytkowników gadżetów erotycznych.

W małżeństwie, w którym brakuje zaangażowania i bliskości, lub w którym każdy z partnerów ma swoje określone role, warto je odwrócić  – dominujący mężczyzna może na chwilę stać się uległym partnerem lub odwrotnie, kobieta, która na co dzień jest uległa, może spróbować zdominować swojego partnera. Pomoże w tym smycz BDSM lub kilka innych akcesoriów, jak kajdanki, opaska na oczy czy tasiemki do wiązania. Użycie tych gadżetów wymaga jednak zgody obojga partnerów, dlatego przed ich wykorzystaniem warto zweryfikować podejście drugiej osoby do tego tematu.

Żeby związek nabrał emocji, dobrze jest przełamać tabu i przynajmniej próbować rozmawiać o jakości życia seksualnego, swoich potrzebach i pragnieniach. Seks nawet w długoletnim małżeństwie może być fascynującą przygodą, zarówno dla mężczyzny, jak i kobiety, których dotychczasowe relacje zaburzyła codzienność i odpowiedzialność rodzinnego życia.

Artykuł zewnętrzny