krem-balsam-do-twarzy-koenzym-q10

Koenzym Q10 – właściwości i wpływ na skórę

Koenzym Q10 to jeden z podstawowych składników warunkujących prawidłowe funkcjonowanie ludzkiego organizmu. Wiele przeprowadzonych badań potwierdziło, iż jest on niezbędny do rozwoju i właściwego działania niemal każdej komórki ludzkiego ciała. Ta z pozoru niepozorna substancja (zwana też ubichinonem) wytwarza energię w komórkach, znacząco poprawia ich dotlenienie oraz skutecznie chroni przed niebezpiecznym działaniem wolnych rodników. A ponieważ wraz z upływem czasu zawartość koenzymu Q10 w organizmie maleje, to warto zadbać o jego regularne dostarczanie. Dzięki temu zwiększa się szansę na zachowanie zdrowia i młodego wyglądu.

Jak koenzym Q10 działa na ludzkie zdrowie

Koenzym Q10 to substancja niezbędna do zachowania dobrego stanu zdrowia. Do jego głównych właściwości można zaliczyć:

 • obniżanie poziomu cukru,
 • stymulowanie metabolizmu,
 • zwiększanie odporności,
 • wspomaganie prawidłowej pracy mięśnia sercowego,
 • zapobieganie chorobom układu krążenia,
 • spowalnianie procesów miażdżycowych,
 • przeciwdziałanie powstawaniu złogów cholesterolowych,
 • zapobieganie chorobom nowotworowym,
 • obniżanie nadciśnienia,
 • wspomaganie leczenia choroby Parkinsona, Alzheimera, paradontozy i chorób mięśniowych,
 • przeciwdziałanie objawom alergii.

Dodatkowo – co warte podkreślenia – odpowiedni poziom koenzymu Q10 wspomaga walkę z nadprogramowymi kilogramami. Jego dobroczynne działanie w tym zakresie polega na tym, iż poprawia on wykorzystanie tlenu, a tym samym przyspiesza metabolizm i rozkład tkanek tłuszczowych.
Wpływ koenzymu Q10 na skórę

Koenzym Q10 to substancja, która oddziałuje nie tylko na właściwe funkcjonowanie ludzkiego organizmu, ale także na skórę. Dzięki swym unikalnym właściwościom niweluje szkody wywołane wolnymi rodnikami i jednocześnie stymuluje tkanki do intensywnej regeneracji. Dodatkowo zwiększa produkcję kwasu hialuronowego, elastyny i kolagenu – czyli tych substancji, które w znaczący sposób przeciwdziałają starzeniu się skóry. To wszystko sprawia, iż koenzym Q10 poprawia stan skóry, zwiększa jej jędrność, elastyczność oraz gęstość, zapobiega zmarszczkom i pomaga w ich likwidacji, podnosi poziom nawilżenia oraz pomaga w usuwaniu skutków fotostarzenia i likwiduje przebarwienia. Nie bez znaczenia jest także to, iż koenzym Q10 znacząco wpływa na aktywność witaminy E, która uchodzi za jeden z najsilniejszych przeciwutleniaczy. Dzięki temu kosmetyki z koenzymem Q10 (i innymi substancjami aktywnymi) to jedna z najskuteczniejszych broni w walce ze starzeniem się skóry. Dodatkową zaletą tej niezwykłej substancji jest to, iż nie powoduje ona podrażnień, więc może być stosowana także do skóry wrażliwej i skłonnej do alergii.

Koenzym Q10 to substancja, która już kilka lat temu zyskała miano cudownego składnika. Wiele przeprowadzonych badań potwierdziło, iż jego wpływ na ludzki organizm jest nieoceniony. Dlatego warto wprowadzić go do codziennej pielęgnacji, aby zapewnić sobie zdrowie i urodę na długie lata. Najlepszej jakości kremy Q10 w naszej ofercie proponuje marka Lavera.

Najpopularniejsze produkty z koenzymem Q10

Dodaj komentarz