Sarsaparilla – wszechstronne zioło o niezwykłej mocy

Sarsaparilla to tajemniczo brzmiąca nazwa niezwykle dobroczynnego zioła, które obecnie można znaleźć w licznych suplementach diety, a szczególnie tych przeznaczonych dla męskiej części społeczeństwa. Roślina ta wykorzystywana jest w leczeniu trądziku, w celu zmniejszenia retencji płynów, do poprawy kondycji skóry, w celu budowania muskulatury, poprawy sprawności seksualnej (potencja / erekcja), dlatego znalazł zastosowanie w takich preparatach jak tabletki na erekcję. Na co dokładnie działa Sarsaparilla? Jakie właściwości wykazuje ta cenna roślina?

Jakie właściwości ma kolcorośl (Sarsaparilla)?

Sarsaparilla nie jest jeszcze dobre znana w Polsce, chociaż ma szerokie zastosowanie na całym świecie ze względu na swoje cenne właściwości prozdrowotne. Roślina ta obfituje w saponiny, które wykazują działanie moczopędne, przeciwreumatyczne, przeciwobrzękowe, przeciwzapalne, napotne, odtruwające, przeciwgorączkowe oraz przeciwartretyczne. Dodatkowo w kolcorośli znajdziemy także alkaloidy, fitosterole, saponiny steroidowe, skrobię, żywice, a także witaminy A, B, C, D oraz pierwiastki – krzem, siarka, miedz, jod, cynk, sód, żelazo, mangan.

Zastosowanie kolcorośli

Sarsaparilla wspiera walkę z trądzikiem, ze względu na swoje działanie prozapalne oraz antybakteryjne. Roślina ta pomaga nie tylko usunąć powstałe już wypryski skórne, ale także skutecznie zapobiega pojawiania się nowych. Jest nieoceniona także w przypadku łuszczycy, gdyż łagodzi objawy tej choroby i doprowadza do jej remisji. Jako, że kolcorośl wykazuje właściwości moczopędne, to świetnie sprawdza się w przypadku zatrzymania wody w organizmie, co jest z kolei przyczyną powstawania cellulitu i przybierania na wadze.

Sarsaparilla jest rośliną o silnych właściwościach detoksykacyjnych, co wpływa pozytywnie na pracę nerek i wątroby. Stosuje się ją w leczeniu zapalenia stawów, reumatyzmu, żółtaczki oraz obrzęków. Kolcorośl od dawna wykorzystywana była do leczenia zaburzeń potencji, gdyż regularne stosowanie tego surowca poprawia ukrwienie, co z kolei jest okazało się niezwykle skuteczne do osiągnięcia erekcji. Preparaty z Sarsaparillą poleca się także kobietom odczuwającym zmniejszone zainteresowanie seksem, gdyż dzięki poprawieniu ukrwienia narządów płciowych mogą one liczyć na wzmożenie pożądania.

Sarsaparilla jest ziołem polecanym w stanach wyniszczenia organizmu oraz w celu oczyszczenia go i uprawnienia pracy wątroby, jak również w leczeniu chorób autoimmunologicznych typu Hashimoto. Sprawdza się podczas usuwania toksyn z organizmu, a do tego przeciwdziała stanom zapalnym, które często są właśnie przyczyną wielu nieprzyjemnych w skutkach schorzeń.

Sarsaparilla popularnym ziołem w kulturystyce

Kolcorośl jest rośliną sprzyjającą wzrostowi tkani mięśniowej, a przy tym nie powoduje negatywnych skutków ubocznych, czego nie można powiedzieć o hormonach sterydowych. Jest to więc znacznie bezpieczniejsza alternatywa dla syntetycznych sterydów, które sieją spustoszenie w organizmie, a do tego są nielegalne. Sarsaparilla zawiera sporą ilość androgenów, które imitują działanie testosteronu. Dzięki temu panowie mogą liczyć także na czerpanie większej satysfakcji z pożycia seksualnego, gdyż roślina ta wzmaga potencję oraz dodaje energię. Od wieków kolcorośl stosowana jest jako niezwykle skuteczny afrodyzjak zarówno przez mężczyzn, jak również przez kobiety.

Spożywanie kolcorośli

W zależności od zamierzonych efektów, zaleca się przyjmowanie od 0,3 do 3 gram sarsaparilli. Należy wziąć pod uwagę fakt, że małe ilości saponin sterydowych wykazują działanie androgenne, a w przypadku większych – działanie estrogenne i antyandrogenne. Jeśli chodzi o wywar, to zapachem przypomina on waniliowy olejek eteryczny.

One thought on “Sarsaparilla – wszechstronne zioło o niezwykłej mocy

  1. Dziekuję za ten wpis. Wiedza w nim zawarta ułatwiła mi kilka rzeczy. Naprawdę daję dużego plusa za wpis.

Dodaj komentarz