Erotyczne kulki gejszy – jak używać przed i po porodzie?

Erotyczne kulki gejszy

Czy kiedykolwiek słyszałaś o erotycznych kulkach gejszy? Jeśli tak i zaciekawiły Cię na tyle, że chciałabyś dowiedzieć się czegoś ciekawego na ich temat – świetnie trafiłaś. Jeśli nie, również serdecznie zachęcamy Cię do lektury artykułu – być może okaże się, że kulki to coś, czego od dawna szukasz? W tekście poruszymy kilka kwestii dotyczących kulek, które mogą zainteresować między innymi kobiety w ciąży lub po porodzie. Ten niewielki gadżet erotyczny pozwala bowiem Ci na wykonywanie korzystnych dla mięśni Kegla i dna miednicy ćwiczeń. Ale po kolei: po pierwsze na pewno chciałabyś dowiedzieć się…

Czym właściwie są kulki gejszy?

Erotyczne kulki gejszy to dwie (choć istnieją również rzadziej stosowane modele jednokulkowe) wykonane z tworzyw sztucznych lub metalu, niewielkich rozmiarów kulki dopochwowe połączone sznureczkiem, które nie tylko są w stanie dostarczyć kobiecie niezwykłych wrażeń, ale także pomóc we wzmocnieniu mięśni Kegla. Wewnątrz obu kulek znajdują się kuleczki nieco mniejsze, ale i cięższe, odpowiedzialne za powstawanie zdolnych rozbudzić zmysły, a nawet doprowadzić kobietę prosto do orgazmu drgań. Owszem, kulki gejszy są gadżetem erotycznym, który można nabyć w sex shopie bądź każdym z erotycznych sklepów internetowych, jednak choć najczęściej nabywane są w celu urozmaicenia wrażeń doznawanych w łóżku czy to solo, czy w towarzystwie partnera, warto pamiętać też o ich dodatkowej funkcji, raczej związanej ze zdrowiem intymnych części ciała kobiety niż rozkoszą.

Jak aplikować kulki gejszy?

Aplikacja kulek jest łatwa i nie będzie stanowiła nowości dla kobiet, które kiedykolwiek korzystały z tamponów. Wystarczy rozluźnić mięśnie i wsunąć kulki w waginę na właściwą głębokość, a więc tak, aby zostały w całości schowane – można to zrobić na stojąco, kucając bądź leżąc. Aby pochwa nie została podrażniona, warto skorzystać z lubrykantu, który ułatwi czynność aplikowania kulek. Poleca się stosowanie nawilżaczy stworzonych na bazie wody.

Działanie kulek gejszy

Umieszczone w pochwie kulki w czasie poruszania się (np. chodzenia) wprowadzane są w mikrodrgania, dzięki którym mięśnie Kegla oraz dna miednicy są stymulowane i wzmacniane. Jak to działa? Mięśnie będą starały się utrzymać kulki umieszczone w pochwie wewnątrz. Tym samym poprawi się ich elastyczność, a Ty zyskasz większą kontrolę nad swoim ciałem. Kulki gejszy do ćwiczeń są swoistymi ciężarkami, które pochwa ma za zadanie „dźwigać”.

Ćwiczenia z kulkami

Kulki gejszy są idealne do ćwiczenia mięśnia łonowo-guzicznego i mięśni Kelga. Korzyści z takich ćwiczeń mogą odnieść wszystkie kobiety, szczególnie zaś te, które skarżą się na dolegliwości związane z nietrzymaniem moczu, których pochwa uległa rozluźnieniu np. w trakcie porodu naturalnego lub te, które z wielu innych, indywidualnych przyczyn chciałyby zadbać o zdrowie intymnych części ciała. Ćwiczenia z kulkami nie są trudne ani męczące, mogą być wykonywane w trakcie chociażby krzątania się po domu lub sprzątania. Nie trzeba poświęcać im dużo uwagi, bo to, co dzieje się z mięśniami, dzieje się niejako samoistnie, aczkolwiek warto w miarę możliwości kontrolować ich pracę.

Ćwiczenie mięśni Kegla po porodzie

Jak zdążyliśmy zaznaczyć, kulki gejszy mogą okazać się bardzo pomocne po porodzie. Kobiety, które rodziły naturalnie, mogą odczuwać znaczny dyskomfort związany ze zmianami, które zaszły w ich ciele, szczególnie w obrębie okolic intymnych. Często ich zmartwienia związane są z życiem seksualnym – czy będzie równie udane, jak wcześniej? Tak, o ile kobieta świadomie zadba o waginę i jej zdrowie. Pochwa to narząd niezwykle elastyczny, a dobrze wyćwiczone mięśnie Kegla są w stanie zapewnić jej odpowiednią kurczliwość. Według statystyk pochwie potrzeba około dwóch miesięcy, aby wrócić do stanu sprzed porodu. Czas ten może ulec skróceniu bądź wydłużeniu, w zależności od organizmu. Jeżeli lekarz nie znalazł przeciwskazań, pochwę można wspomóc poprzez stosowanie kulek gejszy w odpowiednim czasie po porodzie.

Sposób użycia

Po zaaplikowaniu kulek na odpowiednią głębokość, należy zacisnąć mięśnie Kegla, aby nie wysunęły się. Kulki będą wspierać pracę mięśni, ale nie wystarczy ich włożyć – trzeba też pozostawać w ruchu. W trakcie ćwiczeń można chodzić, sprzątać, oddawać się pracom domowym lub wyskoczyć do sklepu. Kulki gejszy do ćwiczeń są całkowicie dyskretne i bezdźwięczne.

Jak czyścić kulki?

Po każdym użyciu kulki trzeba dokładnie umyć. Czynność tę warto wykonywać również bezpośrednio przed zaaplikowaniem kulek. Do mycia wystarczy odrobina mydła i ciepła woda. Uwaga! Koniecznie zwróć uwagę na materiał, z którego wykonane zostały kulki. Pochwa to narząd intymny, który trzeba otaczać szczególną troską, dlatego dla własnego bezpieczeństwa warto zainwestować w droższe, ale za to wykonane z najdoskonalszej jakości materiałów kulki, natomiast unikać gadżetów od niegodnego zaufania producenta. Najlepsze kulki gejszy to te wykonane z silikonu – miękkiego, gładkiego, łatwego do utrzymania w czystości oraz takiego, na którym nie gromadzą i nie rozwijają się bakterie. Polecamy np. ekskluzywne kulki gejszy Ovo stworzone z myślą o świadomych kobietach, którym zależy na własnym zdrowiu i komforcie.

Komu zalecane są kulki Kegla?

Korzystanie z kulek i ćwiczenie mięśni Kegla zaleca się w szczególności przyszłym mamom, kobietom po porodzie, kobietom, które ukończyły 30. rok życia, kobietom skarżącym się na nietrzymanie moczu oraz wszystkim tym, które chciałyby zadbać o zdrowie i czerpać większą radość z seksu.

Co wybrać – wibrator czy kulki?

To, czy wybierzemy wibrator, czy kulki, zależy od nas. Kulki gejszy oprócz tego, że są gadżetem erotycznym, są w stanie korzystnie oddziaływać na mięśnie Kegla i dna macicy, a tym samym zwiększać radość czerpaną z pieszczot. Płynąca z użytkowania kulek rozkosz jest subtelniejsza niż ta, której dostarcza wibrator. To coś dla miłośniczek delektowania się własną cielesnością.

>>> Zobacz kulki gejszy <<<