Preparaty na przedwczesny wytrysk

Preparaty na przedwczesny wytrysk

Przedwczesny wytrysk stanowi dość wstydliwą, męską dolegliwość, która dotyka nawet 30% mężczyzn na całym świecie, w tym około 4 miliony w Polsce. Jest ona całkowicie naturalna i nie musi budzić obaw u osób niedoświadczonych seksualnie. Jednak może okazać się ona zmartwieniem mężczyzn w różnym wieku i doświadczonych w różnym stopniu. Jak poradzić sobie z problemem? Czy na rynku dostępne są preparaty na przedwczesny wytrysk i czy warto im zaufać? Kiedy spray lub żel opóźniający wytrysk nie wystarczy i należy wybrać się do lekarza?

 

Jak rozpoznać przedwczesny wytrysk?

Pojedynczy wytrysk, który nastąpił za wcześnie to nie powód do paniki. Jeden incydent wcale nie musi oznaczać, że problem zostanie z nami na stałe. Przedwczesny wytrysk klasyfikowany do zaburzeń, które można leczyć to ten, który trwale obniża komfort życia i uniemożliwia uzyskanie zadowolenia z kontaktów o charakterze seksualnym. Mówimy o nim wtedy, kiedy mężczyzna regularnie doświadcza wytrysku nasienia w momencie nawet nieznacznego, subtelnego pobudzenia. To warto podkreślić – przedwczesny wytrysk możemy uznać za problem dopiero wówczas, kiedy mężczyzna boryka się z nim regularnie od dłuższego czasu. W innym razie takie dolegliwości są uznawane naturalne i okresowe, np. spowodowane stresem i mijające wraz z nim. Przedwczesny wytrysk sam w sobie nie stanowi zagrożenia dla ogólnego zdrowia, ale może znacząco obniżać samopoczucie, doprowadzić do braku pewności siebie, długotrwałego sfrustrowania seksualnego, niechęci do zbliżeń intymnych, co z pewnością będzie miało przełożenie na życie codzienne osoby borykającej się z tą dolegliwością.

Opinie na temat tego, ile średnio powinien trwać stosunek znacząco się różnią, zatem naprawdę trudno określić, kiedy możemy traktować wczesny wytrysk jako schorzenie nadające się do leczenia farmakologicznego. Przedwczesna ejakulacja jest różnorako interpretowana przez ekspertów. Uważa się, że problem dotyczy mężczyzn, u których wytrysk regularnie i od dłuższego czasu ma miejsce wcześniej niż 120 sekund w trakcie lub przed stosunkiem i ma związek z niemożnością wytrzymania napięcia seksualnego. 

Przedwczesny wytrysk – przyczyny

Przyczyny dolegliwości nie są do końca znane ani określone w oczywisty sposób. W okresie dojrzewania jest ona związana z tak zwaną burzą hormonów. W wieku dorosłym może być zdeterminowana obecnością innych chorób, np. nadciśnienia, cukrzycy, nadczynności tarczycy lub zapalenia gruczołu krokowego. Wspomina się też o niej jako o konsekwencji częstej masturbacji lub wstrzemięźliwości seksualnej, a w niektórych źródłach w kontekście jednej z możliwych przyczyn zaburzenia mówi się o częstych zmianach partnerów. Duże znaczenie ma również aspekt psychiczny, nastawienie do seksu – brak pewności siebie, strach przed ośmieszeniem, stres, a także nadużywanie alkoholu, palenie papierosów czy zażywanie narkotyków – wszystko to może złożyć się na odczuwaną dolegliwość.

 

Jak sobie radzić?

Przede wszystkim nie należy robić tego samodzielnie. Warto skonsultować się z lekarzem, który dokładnie określi przyczyny jednostki chorobowej i rozpocznie odpowiednią terapię. Ze względu na własne bezpieczeństwo nie warto stosować środków, na których reklamy łatwo natrafić w Internecie. Nierzadko są to fałszywe leki, których działanie może przyczynić się do niekorzystnych zmian w organizmie. Ich następstwa mogą stanowić bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia i ogólnego dobrostanu. Przedwczesny wytrysk można skutecznie wyleczyć, ale należy robić to pod opieką lekarza. Ten zaleci któryś z leków możliwych do kupienia dopiero na receptę bądź poleci odpowiedni preparat, np. spray taki jak Orgasm Control Spray lub żel opóźniający wytrysk, które można bezpiecznie stosować przed stosunkiem, jak Orgasm Control Gel, czy chusteczki Orgasm Control Wipes.

Czym jest i jak działa dapoksetyna?

Wiele lat badań pozwoliło znaleźć środek będący w stanie zaoferować mężczyznom skuteczną pomoc. Chodzi o wynalezienie krótko działającej substancji oddziałującej na receptory członka. Dzięki szybkiemu wchłanianiu i eliminowaniu związku z organizmu nie stanowi on zagrożenia dla zdrowia i może być bez obaw stosowany w celu wydłużania stosunków seksualnych. Środek zawiera się w różnych preparatach, np. żelach i sprayach opóźniających wytrysk. Dzięki osłabieniu czułości członka stosowany doraźnie może znacząco zwiększyć komfort życia seksualnego, jednak rozwiązuje on problem na krótką chwilę. Pozbycie się dolegliwości na stałe niestety dla większości mężczyzn nie będzie możliwe bez wizyty u lekarza, który dobierze właściwe metody leczenia.

 

Jakie produkty są dostępne na opóźnienie wytrysku?

Najskuteczniejsze leki dostępne są na receptę, ale oprócz nich istnieją również inne bezpieczne dla zdrowia preparaty na przedwczesny wytrysk. Wśród nich wymienić można między innymi spraye czy żele opóźniające ejakulację i umożliwiające odbywanie dłuższych stosunków seksualnych. Zmniejszają one czułość penisa i są w stanie pomóc skutecznie, ale niestety w większości wyłącznie doraźnie.

Sprawdź naszą ofertę na preparatów na przedwczesny wytrysk.