Problem obniżonego libido – brak ochoty na seks – przyczyny, jak sobie radzić?

Obniżony poziom libido, czyli mniejsza ochota na zbliżenia intymne, a także i mniejsza przyjemność z nich wynikająca to częsty problem, który może zakłócać udane życie intymne, ale i również związkowe. Jakie są przyczyny niskiego libido, oraz jak temu zaradzić?

Obniżone libido powinno być dla nas powodem do niepokoju, ponieważ oznacza to że jedna z naszych podstawowych potrzeb do jakich niewątpliwie zaliczamy potrzebę seksualną, została z jakiegoś powodu zachwiana. Potrzeby kontaktu płciowego i rozładowania związanej z nim energii seksualnej jest u dorosłych ludzi naturalna i potrzebna – jeśli zanika, powinna zatem być dla nas alarmem, że dzieje się coś niedobrego. Problem ten występuje zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet, jednak u tych drugich zdarza się on częściej.

Jakie mogą być przyczyny obniżonego libido?

Przyczyn obniżonego libido może być wiele, czasem są to czynniki występujące pojedynczo, a czasem nakładają się na siebie. Wśród nich wyróżnimy: złą dietę – niedobory różnego rodzaju składników w organizmie, depresję, zatrucie organizmu spowodowane nadużywaniem alkoholu lub papierosów, zaburzone funkcjonowanie hormonalne, doznawanie chronicznego stresu czy niektóre choroby jak cukrzyca, czy choroby nerek i wątroby. Jeśli regularnie przyjmujemy leki, sprawdźmy również w ulotce, czy skutkiem ubocznym może być właśnie obniżone libido – działają tak przede wszystkim środki nasenne, antydepresanty, a także leki związane z funkcjonowaniem wątroby i nerek. Dlatego poszukując pomocy warto przede wszystkim skorzystać z pomocy lekarza.

Jak sobie radzić z brakiem ochoty na seks?

Tak jak wspomnieliśmy powyżej, przede wszystkim należy skonsultować się z lekarzem lub seksuologiem. Specjaliści zajmujący się takimi problemami na codzień z pewnością poradzą jak sobie radzić w odpowiedni sposób. Czasem jednak doznajemy niewielkiego obniżenia libido, np. okresowo na jesieni, lub wynikającego z naszego szybkiego trybu życia, przez który doznajemy dużo stresu, a niekoniecznie dobrze się odżywiamy i wysypiamy. Wtedy warto wprowadzić wyższą higienę życia – codziennie przynajmniej 20 minut sportu lub jogi, zdrowa dieta, bogata w owoce i warzywa, a także odpowiednia ilość snu. Dietę możemy wspomóc również odpowiednimi suplementami diety. Na rynku znajdziemy wiele produktów przeznaczonych do uzupełnienia właśnie tych składników w organizmie, które niezbędne są na szlakach metabolicznych potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania układu rozrodczego, oraz właściwego krążenia energii seksualnej.

Jakie suplementy na libido warto stosować?

Viamea

Viamea to popularny suplement diety marki Sexual Health Series, znanej i cenionej firmy produkującej suplementy i kosmetyki w Holandii, poprawiające życie intymne ludzi na całym świecie. Viamea to w pełni naturalny produkt, stanowiący mieszaninę ziół i mikroelementów niezbędnych organizmowi do prawidłowego funkcjonowania pod względem seksualnym. Ponadto zioła zawarte w Viamea znane są ze swoich właściwości relaksujących, dzięki którym łatwiej zniwelować negatywne skutki stresu i czerpać przyjemność ze zbliżeń intymnych. Viamea polecana jest przez producenta do spożycia jednej tabletki na 30-50 minut przed planowanym stosunkiem. Jedynym minusem wskazywanym przez klientki jest wielkość opakowania – często efekty zauważalne są dopiero przy drugim opakowaniu.

Libido Therapy

Libido Therapy to kolejny niesamowity suplement marki Sexual Health Series. Jego formuła to ulepszenie receptury Viamea, które zostało również zwiększone pod względem wielkości opakowania. Libido Therapy to produkt działający w pełni kompleksowo, zapewniający składników i elementów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania układu rozrodczego kobiety, a także przyczyniający się do maksymalizacji doznań intymnych. Zioła zawarte w Libido Therapy pomagają się odprężyć i zniwelować negatywne skutki stresu. Libido Therapy to idealne rozwiązanie gdy prowadzisz szybki tryb życia, nie zawsze zdrowo się odżywiając i zapewniając odpowiednią ilość snu i relaksu.

 

Playwoman

Playwoman to nowy suplement na rynku, wydany przez polską firmę Medica Group. Playwoman dostarcza odpowiednich substancji odżywczych i zapewnia kompleksowe działanie, dbając o Twój komfort doznań intymnych. Oprócz wspomnianych produktów; Viamea, Libido Therapy, Playwoman, na rynku dostępne są również inne, skuteczne produkty, takie jak Libistim marki LoveStim, czy też Flamina i Erofem.

Warto również zastosować żele intymne wzmacniające libido, które pobudzają mikrokrążenie okolic intymnych, zwiększając dotlenienie receptorów, oraz postawiając efekt przyjemnego ciepła. Wśród tak działajacych lubrykantów wyróżnimy Libigel, oraz Tightup Gel.

Jakie produkty na libido dla mężczyzn?

Ponieważ obniżone libido dotyka również i mężczyzn, dla nich również znajdziemy na rynku wiele produktów, których składniki uzupełnią wszelkie niedobory związane z obniżonym funkcjonowaniem seksualnym. Są to przede wszystkim suplementy oznaczone jako działające na potencję – bowiem obniżone libido przyczynia się do obniżenia potencji. Nie należy jednak mylić ich z lekami na erekcję – są to suplementy wspierające organizm i przyczyniający się do lepszego funkcjonowania pod względem potencji i libido. Wśród takich suplementów wyróżnimy Potency TherapyPenis CompleteViageon marki Sexual Health Series, czy BigErection marki Medica Group.